ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4765206
*
nr 476 5206
Spegel
Brons, Kina, diameter: 20
Utrop:
300 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2007
kl 17:02:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/7 00:32:17
1
300 kr
16/7 14:49:44
2
1.100 kr
16/7 16:29:11
3
450 kr
16/7 16:55:22
4
550 kr
16/7 16:56:25
4
650 kr
16/7 16:57:20
4
800 kr
16/7 16:57:47
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien brons kina kinesisk kinesiskt metall spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 476 5206
Spegel
Brons, Kina, diameter: 20
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/7 00:32:17 | 1 | 300 kr |
16/7 14:49:44 | 2 | 1.100 kr |
16/7 16:29:11 | 3 | 450 kr |
16/7 16:55:22 | 4 | 550 kr |
16/7 16:56:25 | 4 | 650 kr |
16/7 16:57:20 | 4 | 800 kr |
16/7 16:57:47 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien brons kina kinesisk kinesiskt metall spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58